• Klára Kropáčková

Animefest aka moje vůle žít

Slyšels někdy o Animefestu v Brně? Protože estli ne, tak je to obrovská chyba. Takže ti v tomhle článku povim, jak je to vlastně skvělá akce. Naše skvadra jela ve složení tří zoufalých cosplayerek a jedné fajnové popelnice. Cesta byla těžká, strmá, byly jsme na pokraji našich sil, ale zvládly jsme to a dojely do takové té malé vesničky u Prahy. Jednou z novinek tohodle roku byly spešl turnikety pro lidi se vstupenkami koupenými v předprodeji. Nu což to je strašně bezva vychytávka a já bych to řádně ocenila nebejt debil a nestát v jiný frontě, holt chytrýmu napověz, blbýho trkni… Třeba si příští rok zkusím vyškemrat ty fajnový „Press“ vstupenky, aby moji tři čtenáři (díky mamko) věděli, jaká je na Afku bezva atmoška.

Každopádně jsem ve svým cosplayi vypadala tak trochu jako náboženská extrémistka a pravděpodobně k smrti vyděsila několik velmi nacionalistických, angličtiny neznalých, brňáků. SorryNotSorry

Poctivě ukradenej meme, nejsem holt moc kreativní no…

Sobota byla o poznání nabitější. Nejen to, že jsem se konečně dokopala skutečně dojít na program, ale taky jsem měla sakra bezvadnej cosplay.

Násilím a pod pohrůžkou násilí jsem dotáhla svoje kamarády na Lolita fashion show, která byla vážně bezvadná, i přestože polovina návrhů nebyla lolitovská. Já jsem vážně sucker pro klasickou literaturu a jak jinak mě dostat na program, než použít Shakespearovy hry jako hlavní téma A NAVÍC ho nechat moderovat celou show? Hell yeah I am in.

Po pár hodinách energií nabitém korzování a tváření se náležitě důležitě jsme se rozhodly něco sníst. Fronty byly nekonečné a naše trpělivost velmi limitovaná, ale ve finále jsme ulovily alespoň ten spešl Naruto ramen. Upřímně jsem byla na sto procent ready se o ty nudle porvat. A k merchy (pokud mi někdo vysvětlí, jak to mám skloňovat, má u mě Milku). Přišlo mi, že na výstavišti bylo oproti minulým letům výrazně prořídly polské prodejní stánky, nebo to možná byla jen moje chamtivost po anime hrníčkách.

Jsme prostě krásný

Btw. Tímhle bych chtěla dát shoutout takovýmu tomu stánku co prodával JENOM věcičky s tlustejma kočkama. Jste moji heroes

Mimo módní přehlídku jsem se taky s velkými ambicemi zúčastnila vyšívacího workshopu, načež jsem zjistila, že mám obě ruce levý a že tradiční umění asi nebude obor, ve kterym bych mohla zazářit. Taky obdivuju sličnou slečnu, která mi to s božskou trpělivostí vysvětlovala. Promiň, kámo….

Další super věc soboty byla ta, že jsme s jednou z mých mnoha manželek dostaly šanci zazářit a nějakým zázrakem se ocitly na natáčení ofiko CMV, takže budeš vědět, kde hledat mě a moje podivný výrazy ve tváři. Celkově to byl bezva den – odnesla jsem si spousta merche, printů a mozolů na chodidlech.

Další sranda, až možná trochu trauma, bylo dávat dohromady všechen náš bordel a taky samotnej byt, kterej jsme si pronajímaly a kterej vypadal jako po výbuchu asi tuctu atomovek. A to v neděli dávno, v cosplayi z Hotarubi no Mori e a na pokraji našich psychických a fyzických sil. Ale hej, nějak jsme to zmákly.

Samotné nedělní kostýmy jsme připravovaly s velkým nadšením a očekáváním, elikož naposledy, co jsme je vytáhly na Akiconu jsme sklidily až neuvěřitelně obrovskej úspěch. V Brně ovšem ne. Je to vaše chyba, protože jsme byly vážně sakra fabulous.

Jakožto celkem hardcore Witcher fan jsem si chtěla u Maula koupit print a mít vážne cool selfíčko na instáčik. Tak si tam přijdu a zjistim, že je fronta ukončena, elikož by se to všechno nestihlo, a tak zjistim, že mám sakra smůličku. To jsi pak na conu mohl vidět rázně pochodující, velmi nasranou out of character Hotaru a životem unaveného Gina. I přes všechno super, co jsem na Afku prožila bych taky chtěla povyprávět o těch méně úříjemných zážitcích, které mě na AF potkaly.

Gin: @cassidy_charlie

  1. Furríci a freehugeři Neber to blbě, sami o sobě jsou v chillu. Co mě ale sralo bylo násilné objímání a nabíhání na lidi v doprovodu nelidského jekotu a to všechno bez vědomí nebo svolení onoho chudáka. Já osobně neobjímám lidi, které neznám, sorry jsem paranoidní a pokud na mě někdo tuhle srandu zkusí bez mého vědomí, tak mu jedna přiletí a to bez pardonu. Berte si to k srdci, dětičky.

  2. Lidi kreslící po cosplayerech???? To mi třeba přijde tak násilně surreálný, až nad tím i moje poslední dvě mozkový buňky vrtěj hlavou. Upřímně, počmárat mi někdo takhle cosplay co mě stál několik těžce vydělaných výplat z brigády, tak ho klidně dotáhnu na poldy za ničení majetku a ještě mu vrazim staffku tam, kam slunce nesvítí. Jestli jsi tohle udělal, tak jsi nemocnej kretén, bez debaty.

  3. Třináctiletý otaku Kapitolka povětšinou sama o sobě. To si takhle napohodku chilluju ve stínu, piju mojito s jendím brčkem a přemejšlím nad smyslem života, KDYŽ NAJEDNOU nejbližší skupinku prcků s nepadnoucíma parukama chytne rapl, načež oni začnou běhat kolem, ječet na sebe pseudosexyroleplay narážky a lít po sobě vodu, která ofc, nekončí jen na nich ale třeba na mejch fresh nakoupených printech. :))))

Afko bylo celkově strašně bezva a ani satirik jako já si nebude dělat srandy z jeho organizace, ale spíš z vlastní neschopnosti. Příští rok Brno asi v květnu nenavštívím, protože budu nucena ve své plné kráse odmaturovat z literatury, Drž mi palečky plz. Žij blaze! Klárka

Korektura: Květuška – IG: @bezrohliku

#animefest2019 #brno #cosplay #reportaz

9 views0 comments

©2020 by Klára Kropáčková. Proudly created with Wix.com